Наші автори

Степан Соляр

Письменник

Степан Соляр народився в буремні дев’яності, які в силу юного віку не запам’ятав. З ранніх років проявляв схильність до творчості. Перепробував багато різних занять у пошуках себе. Ліпив скульптури з глини, де найкраще виходили гриби. Створював прикраси з бісеру. Малював, чим власне і досі грішить, але в силу надмірної самокритичності рідко демонструє свої малюнки. Вчився випікати солодощі, тістечка й торти і взагалі готувати. Не сказати, що досяг в цьому великого успіху, та з голоду тепер не помре, і солоденькою випічкою може пригостити.

В старших класах перейшов в іншу школу. Це, в купі з проживанням в селі, за містом, залишило свій відбиток в душі Степана. Тож він виріс досить сором’язливим і замкнутим. Йому важко було знаходити спільну мову з однолітками, і він ще більше поринув у свою творчість і видумані світи.

Спочатку він переробляв сюжети мультфільмів, чи книг на власний лад, в своїй голові. Потім став записувати власні історії, в численних блокнотах, зошитах і навіть випадкових листках, що потрапляли під руку.

Та довгий час писання було лише захопленням, можливістю розслабитись і поринути у світ фантазій. Світ в якому діють зовсім інші правила.

Закінчив швейне училище, а потім Львівський технікум легкої промисловості з освітою технік-конструктор одягу. Саме перебуваючи на роботі, знову повернувся до творчості й почав писати, а підбурений колегами почав публікувати свої твори в мережі.

Першими творами, які побачили світ, під псевдонімом Стю Слейтерус, стали казки. Проте Степан різностороння особистість, яка полюбляє експерименти, а особливо, пробувати свої сили в різних жанрах. Тож на даний момент в доробку автора, окрім казок є твори таких жанрів як : жахи, містика, фентезі, фантастика, фольк-фентезі, романтика і реалізм, а також різноманітне поєднання жанрів.

Першим творчим поштовхом стала різдвяна збірка оповідань “Приготуй мені гарячого глінтвейну”, в яку Степан Соляр потрапив мало не в останню мить, побачивши оголошення про набір авторів і мережі. В цій друкованій збірці світ побачила різдвяна дитяча повість, основною ідеєю якої були сімейні цінності і відносини.
Через рік, на перетині 2020 і 2021 років, вийшла друком ще одна різдвяна збірка, в співавторстві з новим колективом авторів – “Різдвяний шепіт”. Тут автор представив експеримент з поєднання любовного роману і жахів.
В 2021 році вийшли друком одразу дві збірки. Перша “Потайсвіт. Інакші” в жанрі містика – жахи на основі українського фольклору. Друга – збірка казок для дітей дошкільнят і молодшого шкільного віку.

На даний момент в автора готуються до друку декілька збірок, а також він активно продовжує працювати над новими проєктами. Паралельно ділячись своєю творчістю в мережі,на літературній платформі “Аркуш”, під псевдонімом Стю Слейтерус. В той час як твори, що вийшли друком, підписані реальним ім’ям автора.

 

 

Бібліографія:

2019 рік:

“Приготуй мені гарячого глінтвейну”

2021 рік:

“Різдвяний шепіт”;

“Потайсвіт. Інакші”;

“Мандрівний вітер”.