Наші автори

Окасана Курійокі

Дитяча письменниця, копірайтерка, вчителька і «маленька мама» двох хлопчиків

Дитяча письменниця, копірайтерка, вчителька і «маленька мама» двох хлопчиків. Народилася 7 вересня 1984 року в місті Родинське Донецької області. Нині проживає в місті Українськ. Вивчала бібліотечну справу, методику викладання історії, географію та завжди знала, що буде писати.

Дебютувала серією коротких оповідань «Правда про…» в Дебют-газеті (№2, 2021). У тому ж році долучилась до Брайлівського проекту, надавши казку «Мамина мрія» до збірки «Вишивала я сорочку» (укладач Володимир Вакуленко). Допомагає у створенні Історичного календаря від «Проект Харків: люди, події, дати» та видавництва «Літера V». Для збірки «Мандрівний вітер» (упорядниця Олена Скуловатова) написала казку «Мандрівна Краплинка».

То чому ж «маленька мама»? Письменниця настільки мініатюрна, що дорослі часто плутають її з дитиною, а малюки кажуть у слід: «Дивись, маленька мама пішла». Можливо тому їй подобаються розваги з синами на дитячому майданчику, перегляд мультиків, створення анімацій та різноманітних поробок, читання й написання казок.

«Три роки тому я вирішила завести ютьюб-канал для озвучування казок рідною мовою. Мені з дитинства припали до душі твори Олени Пчілки і я почала з них. За кілька місяців зрозуміла, що хочу створювати власні казки й понеслось».

Першою спробою писати стала казкова повість «Кавова Фея». Авторка вклала у неї любов до кави, дітей і віру в те, що казка існує навіть в буденних речах. Твір викладений на ютьюб-каналі Okasana Kuriyoki.

Письменниця надає перевагу коротким казкам та оповіданням для дітей, які несуть розважально-пізнавальний характер з ненав’язливими повчальними елементами. Читачі, на думку письменниці, відчувають, коли їх повчають, тому намагається віднайти баланс. Найбільше її надихають діти, яких вона зустрічає на дитячому майданчику, серед своїх знайомих, а часом прототипами маленьких героїв стають власні сини та дитячі спогади.