Наші автори

Ніна Ягоджинська

Письменниця

Народилася на Закарпатті у місті Мукачеві. У віці п’яти років переїхала на Вінниччину, майже на кордон з Молдовою. Звичні парадички перетворилися на помідори, а абрикоси на мурелі. Це неабияк зацікавило і спонукало провести перше в житті лінгвістичне розслідування. Так відтоді й колекціонує вирази й слова нашої солов’їної мови.

У школі комплексувала через свій високий зріст, бо була найвищою серед однокласників аж до кінця восьмого класу. Комплексувала, аж поки спересердя на саму себе в 16 років не купила босоніжки на високих підборах. Так як грошей тоді було мало, це стало єдиним взуттям на все літо. Шокова терапія спрацювала, з тієї пори  жодного разу не соромилась свого зросту.

Завжди любила читати — з раннього дитинства і до сьогодні. Улюблені жанри змінюються з плином часу. Пройшла шлях від казок до пригодницьких історій, потім любовні і нон-фікшн, мотивайки і психологія, горор, детективи, фентезі, наукова фантастика. Зараз часто читає підліткові романи і повісті, особливо українських авторів.

У двадцять чотири роки мала трьох дітей, чоловіка, дві кішки і рибок в акваріумі. Жити доводилося доволі енергійно. Не скаже, що було легко, але такого океану любові, який отримувала в ті часи, до того не бачила ніде і ніколи.

Незабаром відчула, що бракує знань з психології. Самостійне вивчення не давало тих результатів, які б задовільняли. Тож на додачу до менеджменту ЗЕД отримала другу вищу за спеціальністю “Практичний психолог”.

Працювала в страховій компанії, у школі, була ФОПом. Пройшов з десяток років. Вони з чоловіком розлучилися, діти виросли і стали підлітками, до компанії додалася собака. А Ніна з подивом виявила, що існує вільний час. Коли нікого не треба вести на гурток, не треба здавати звіт, хтось інший може зварити борщ чи збігати на Нову пошту. Це було незвично, але приємно. Саме в цей період почала писати. Спочатку несміливо, бо було боязко навіть уявити себе письменницею. Потім трішки впевненіше, бо виходило ніби непогано. Згодом процес так захопив, що писала і в автобусі, й на річці, і на роботі.

За три роки цей процес тільки набрав обертів. Вже є дванадцять сольних книг та збірок у співавторстві, підписано чотири контракти з видавництвами, в роботі ще сім літературних проєктів на різних стадіях підготовки до друку.