Наші автори
Наталя Тарасенко
Журналістка, письменниця, літературна редакторка
Тарасенко Наталя народилась у містечку Рубіжне Луганської області. Бабуся і батько все життя працювали у сфері журналістики та письменницької творчості. Любов до літератури була невід’ємною частиною родини. Тому вибір професії не був важким. У 2004 році Наталя вступила до університету на спеціальність «Літературна творчість». Писати твори почала ще з початкової школи. Обожнювала подорожувати та надихатися життєвими історіями людей.
Ще в університеті зрозуміла, що найулюбленіший літературний жанр – це новела та короткі оповідання. Натхнення на творчість шукати не доводилось, бо твори народжувались з реального життя. Подорожі, знайомства, нові країни – все це давало поштовх. Подорожуючи до Чехії, Польщі, Германії, Ізраїлю писала «Нотатки мандрівника».
У 2009 році після одруження переїхала разом з чоловіком до Києва. Працювала у редакції «Освітянських видань» та журналі «Angel» та газеті «Мир вашому дому». За 16 років було написано та надруковано десятки оповідань та новел, кращі з яких увійшли до збірки «Коли запалає зоря», що була видана у 2019 році.
У 2012 році у сім’ї народжується перша донечка. Так починається шлях до творчості для дітей. Розказувала казки дитині перед сном, а наступного дня вона просила їх повторити. Але, маючи унікальну пам’ять, кожного разу говорила, що вчора мама розказувала казку інакше. Довелося казки записувати. Згодом зрозуміла, що народившись у родині журналіста (батько) та вихователя- методиста (мати), сама доля веліла стати дитячим письменником.
Друкувалася в «Літературній газеті» м. Луганськ, призер всеукраїнського літературного конкурсу «Витоки» м. Острог у номінації «Література для дітей» (2008), фіналіст міжнародного конкунсу “Zeitglas”- 2014 на кращу коротку оповідь. Автор збірки оповідань «Коли запалає зоря» (рос.мовою) (2019), закінчила «Школу творчих професій» на курсі «Одного разу у казці» та увійшла в топ-20 авторів для видавництва «Самокат» (2021). Казки друкувалися в дитячому журналі «Золоте левеня» та збірці казок «Мандрівний вітер».