Наші автори

Христина Данилевська

Письменниця, перекладачка

Авторка народилася в Росії, але своєю батьківщиною вважає Скандинавію, де пройшло її свідоме дитинство. Найважливіший період становлення в молоді роки, коли дитина навчається у оточуючих і бере з них приклад, був прожитий у благополучній капіталістичній країні, де було на той момент чому повчитися. У скандинавському суспільстві не обманювали, не підставляли та не доносили одні на одного.

А потім сталося неприємне повернення до Росії(тоді ще до Радянського Союзу). Безмежна різниця між двома світами капіталістичного та соціалістичного ладу змусила авторку по іншому поглянути на все, що відбувається навколо неї. Мимоволі порівнюючи два таких несхожих один на одного способи життя, вона росла не як усі її друзі, які раділи безтурботній юності. Авторка рано почала замислюватися про людську натуру, про встановлені порядки, про традиції, про відносини між людьми, про прагнення суспільства та держави в цілому. Маючи за плечима досвід зовсім іншого життя вона і дивувалася, і сумувала одночасно, жалкуючи про таку безглузду безвихідь.

Отримавши першу можливість виїжджати закордон після розпаду СРСР, авторка емігрує до Канади, де і живе щасливо до цього дня, з жахом і сміхом згадуючи своє піонерське минуле.

Закінчила дизайнерський коледж у Торонто, курси викладання англійської мови для іноземців (Університет Торонто) та курси письмових перекладів (Торонто).

Працює перекладачем текстів і у вільний час пише для душі те, про що не хочеться більше мовчати.